O nás

Naše služby

Programy

Jazdiareň

Cenník

Písali o nás

Kontakt

Zaujímavosti v okolí

Naši partneri

O koňoch


Naše služby

Kurzy jazdenia - Jazda na koni pre začiatočníkov a pokročilých pre všetkých, ktorí sa chcú naučit jazdiť na koni alebo trénovať.

Zásady jazdy na koni
Výcvik a ustajnenie koní
Jazdecký šport

Relaxačné jazdenie – Relaxačné túry na koňoch ak sa chcete povoziť, pozrieť si okolitú prírodu, aktívne si oddýchnuť alebo vyskúšať niečo nové.

Jazdíme v lete, v zime

Ako na každom správnom ranči ani u nás nechýbajú nejaké tie kone spolu s nejakými tými kovbojmi z divokého západu. Okrem nich sme tu ešte aj my, celkom obyčajní obyvatelia ranča, snažiaci sa vo westernovom, anglickom štýle naučiť začiatočníkov či pokročilejších záujemcov základy jazdy na koni. Základná výučba jazdy pre neskúsených jazdcov prebieha na lonži v jazdiarni (33 x 89 m) pod odborným očkom cvičiteľa. Ďalej nasledujú hodiny na jazdiarni slúžiace na upevňovanie základných znalostí získaných na lonži, pokiaľ jazdec nezíska kontrolu nad koňom. Vtedy možno povedať, že je pripravený na vychádzku do prírody.

V prípade záujmu je možné pokračovať vo výcviku jazdenia aj po zvládnutí základov jazdy na koni a zdokonaľovať sa vo westernovom, anglickom jazdení.

Jazda na koni má nesporne pozitívne terapeutické účinky. Aj zdravým ľuďom prináša mnoho dobrého - zlepšuje držanie tela, koordináciu pohybov, sústredenie, odreaguje myseľ od stresu, posilňuje svaly, prináša dobrý pocit z vychádzky v prírode, kde sa človek nadýcha čerstvého vzduchu. Navyše starať sa o koňa, pripraviť ho na jazdu, vyčistiť, osedlať, ošetriť kopytá, prináša postupné budovanie vzťahu medzi človekom a týmto majestátnym zvieraťom. Zo skúseností mnohých odborníkov vyplýva, že kôň dokáže pomôcť človeku aj psychicky. Pretože práca s koňom si vyžaduje rozvahu, pokoj, láskavý prístup, jemnosť a zároveň rozhodnosť a trpezlivosť. A toto nás kone pri každej príležitosti učia. Poznatky o účinkoch hipoterapie na chorých či postihnutých ľudí sú tiež veľmi povzbudzjúce. Príďte to vyskúšať k nám.

Majiteľom koní, ktorí majú na našom ranči ustajnených svojich štvornohých priateľov, ponúkame kompletný výcvik. Jedná sa o výcvik jazdenia pre začiatočníkov aj skúsenejších jazdcov a tiež o možnosť pravidelného výcviku či kondičného prejazďovania koní.

Môžete nám zveriť aj svojho mladého koňa, ktorého postupne pripravíme na prácu pod sedlom. Naučíme ho základy, ktoré potrebuje zvládnuť, aby bol z neho schopný a bezpečný jazdecký koník a aby vám robil radosť. V prípade potreby dostane aj ďalší výcvik zameraný na konkrétne požiadavky majiteľa.
 Copyright © M-klub.sk 2008, All Rights reserved.
 Webdesign: gART
slovensky magyar english